Vabilo za šole in občine: Izmenjava praks izvajanja Pešbusa in Bicivlaka

Vsi zainteresirani za idejo, da bi tudi na vaši šoli ali v vašem kraju uvedli spremljano hojo v šolo s Pešbusom ali Bicivlakom, prijazno vabljeni na izmenjavo praks. Koordinatorke iz različnih koncev Slovenije vam bodo predstavile izvajanje dejavnosti v praksi in skupaj z ekipo programa Aktivno v šolo in zdravo mesto odgovarjale na vaša vprašanja. Dogodek bo potekal prek spleta v četrtek, 21. novembra 2024, od 13.30 in 16.00.

Od leta 2016 je Pešbus ali Bicivlak izvedlo že več kot 160 različnih šol po vsej Sloveniji. Nekatere od njih dejavnosti ponavljajo vsako leto jeseni, ponekod pa omogočijo pogoje za spremljano hojo s Pešbusom skozi vse šolsko leto.

Izkušnje in spoznanja koordinatorjev in spremljevalcev so daleč najbolj dragocena izhodišča in spodbuda za nove izvajalce, zato želimo z dogodkom omogočiti prostor za njihovo izmenjavo. Prisluhnili bomo, s kakšnimi izzivi se izvajalci srečujejo pri organizaciji in izvedbi, kako izzive rešujejo in kaj priporočajo vsem, ki se šele odločajo za izvajanje dejavnosti.

Svoje izkušnje bodo z nami delile koordinatorke Pešbusa in Bicivlaka.

Andrejka Fajmut, profesorica razrednega pouka in učiteljica angleščine na razredni stopnji na Osnovni šoli Črna na Koroškem ter predstavnica Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Črna bo predstavila večletno kontinuirano izvajanje Pešbusa, Bicivlaka in Skirobusa.

Anica Turk-Potočar, višja svetovalka za razvoj na Občini Šmarješke Toplice, na strani občine je zadolžena za koordinacijo Pešbusa in Bicivlaka na OŠ Šmarjeta, na kateri aktivnosti izvajajo že več let.

Gaja Trbižan, krajinska arhitektka, ki deluje v Društvu Pazi!park, bo predstavila organizacijo in izvedbo Pešbusa v času Evropskega tedna mobilnosti na več osnovnih šolah v Ljubljani.

Jasmina Hribar, učiteljica športa na Osnovni šoli Dragomelj, na kateri Pešbus izvajajo enkrat tedensko tri mesece v šolskem letu že od 2018.

Marjeta Ferkolj Smolič, mentorica prometne varnosti in učiteljica razrednega pouka na Osnovni šoli Grm (Novo mesto), kjer Pešbus izvajajo že od leta 2017 bo govorila o izvajanju Pešbusa skozi celo šolsko leto, vzpostavitvi postaj Poljubi in odpelji, o dobrih praksah pri iskanju spremljevalcev in o sodelovanju z občino, drugimi lokalnimi organizacijami in posamezniki ter o spremembi odnosa otrok in staršev do aktivne hoje v šolo.

Mateja Gabrovec, učiteljica razrednega pouka na Osnovni šoli Videm (Ptuj) bo predstavila izvajanje Pešbusa, ki je prvič potekal v preteklem šolskem letu, prilagodili pa so ga tako, da je izvedba potekala ob dnevih skupnih dejavnosti.

Sandra Grbec, učiteljica športa na Osnovni šoli Oskarja Kovačiča Škofije (Koper), kjer manjša skupina otrok hodi s Pešbusom v spremstvu staršev skozi celo šolsko leto. Pešbus na šoli izvajajo že od 2018.
Izmenjava praks izvajanja Pešbusa in Bicivlaka bo potekala v četrtek, 21. novembra 2024, med 13.30 in 16.00, prek spletne platforme Zoom. Prijave so obvezne. Zbiramo jih do 19. novembra 2024.
Dostop do prijavnice

Dogodek je namenjen šolam in občinam, ki se šele spogledujejo z idejo uvajanja spremljane hoje v šolo s Pešbusom in Bicivlakom, kot tudi vsem tistim, ki aktivnosti že izvajajo, in bi želeli izvedeti kaj novega.

Predvideli smo tudi dovolj časa za vprašanja in diskusijo, dobrodošle bodo tudi izkušnje izvedbe Pešbusa in Bicivlaka drugih udeležencev.

Vabljeni.

Foto: Goran Jakovac

 

Zapri
IPoP © Copyright 2018. Vxe pravice pridržane Zasebnost Pravni zaznamki
Zapri